Menu
W sekcji młodzieżowej zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży od 10. roku życia. Naszym głównym celem działania jest zbudowanie w Poznaniu silnego ośrodka strzelectwa sportowego, który przygotowywać będzie świetnych sportowców, przyszłych uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich.
Uczestniczymy w najważniejszych imprezach strzeleckich w Polsce, Europie i na świecie.
Jeśli chcesz do nas dołączyć i spełniać razem z nami sportowe marzenia zapraszamy Cię do kontaktu z trenerem głównym Przemysławem Szemrajem (tel. 515 710 608).
Trenerem odpowiedzialnym za szkolenie młodzieży jest Przemysław Szemraj – były zawodnik, zaangażowany w strzelectwo od 1996 roku, instruktor strzelectwa, nauczyciel wychowania fizycznego. Jego specjalizacja to strzelania z pistoletów.
Trenerami są również:
W sekcji młodzieżowej zajmujemy się sportowym szkoleniem młodzieży w zakresie strzelań pistoletowych.
Naszych zawodników staramy się przygotować do rywalizacji na najwyższym poziomie w konkurencjach rozgrywanych z broni palnej i pneumatycznej. Na treningach uczymy techniki strzelań dokładnych i szybkich.
Duży nacisk kładziemy także na sprawność fizyczną. W trakcie treningów na strzelnicy wykonujemy wiele ćwiczeń wspomagających siłę mięśni oraz równowagę. Szkolenie urozmaicamy różnego rodzaju wyjazdami: sportowy obóz letni, wędrówki górskie czy obóz zimowy/narciarski.
Naszym głównym celem jest zbudowanie w Poznaniu bardzo silnego ośrodka strzelectwa sportowego, który przygotowywać będzie świetnych sportowców, przyszłych uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich.
W Poznaniu brakuje „stabilnych” klubów strzeleckich, dających zawodnikom możliwości swobodnego uprawiania strzelectwa. Chcemy być otwarci na każdego chętnego zainteresowanego strzelectwem współpracując też z innymi poznańskimi klubami.
Mamy na uwadze jednak najważniejsze: zawodnik jest człowiekiem. Szkoląc staramy się wychowywać ludzi!
Swoim zawodnikom chcemy dać warunki i szkolenie do rozwoju swoich umiejętności strzeleckich, prowadząc do osiągania sukcesów w sporcie dzieci i młodzieży, ale także w sporcie dorosłych. Przygotować staramy się jednak na każdą ewentualność. Wiemy, że trzeba też umieć przegrywać. Porażki w sporcie się zdarzają, są składowym elementem każdego współzawodnictwa. Dzięki sile charakteru trzeba z nich wyciągać wnioski do działania by być coraz lepszym.
Dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 18 lat (rocznikowo).
Najbardziej poszukiwani są ludzie gotowi uczyć się nowych rzeczy i chętni do intensywnego działania!
Strzelectwo sportowe nie jest sportem wczesnej specjalizacji, tzn. jego charakter pozwala na osiąganie sukcesów po rozpoczęciu treningów w dość późnym wieku (nawet 25-30 i więcej lat).
Systematyczności!!! (tj. aktywnego udziału w treningach 2 razy w tygodniu, plus samodzielne treningi w domu), dyscypliny w działaniu, samozaparcia, wiary i wytrwałości oraz poświęcenia (jako że strzelectwo, jak każdy sport, wymaga wyrzeczeń!!!).
Nasze treningi na strzelnicy to głównie działania z bronią. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa i opanowaniu przez zawodnika obsługi broni, przechodzimy do szkolenia sportowego. Początkowo uczymy przede wszystkim techniki strzelania z pistoletów pneumatycznych.
Wraz z postępem wynikowym zaznajamiamy z obsługą broni palnej oraz techniką strzelania konkurencji szybkich. Równocześnie aktywizujemy i rozwijamy też wszystkie układy odpowiedzialne za kontrolę ruchów ciała, równowagę oraz koncentrację uwagi. Dbamy o zdrowie zawodników bezwzględnie używając ochronników słuchu oraz wykonując ćwiczenia kompensujące jednostronną pracę podczas strzelania. Nasi zawodnicy są pod stałą opieką lekarzy m.in. Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej, w której przechodzą obowiązkowe, okresowe badania sportowo-lekarskie. Badania lekarskie konieczne są do udziału w treningach (od momentu zwiększenia treningów do 2 w tygodniu) i zawodach. Przed pójściem do Przychodni Sportowo-Lekarskiej należy dostać od lekarza rodzinnego skierowanie – badania wtedy są bezpłatne. Szczegóły dot. badań znajdują się na stronie przychodni: https://wpsl.poznan.pl/poradnie-i-pracownie/medycyna-sportowa/.
Latem wyjeżdżamy na obóz szkoleniowo-kondycyjny do nadmorskiej Ustki, podczas którego intensyfikujemy szkolenie w zakresie techniki strzelania głównie z broni palnej i konkurencji szybkich. Oprócz tego podnosimy poziom wiedzy na temat treningu sportowego i wszystkich dziedzin powiązanych z aktywnością fizyczną i jej wpływem na organizm człowieka. Korzystamy też z możliwości dawanych przez morze i okolice (plażowanie i integracja itp.).
Zimą wyjeżdżamy na narty biegowe do polskiego centrum biegów narciarskich: Jakuszyc koło Szklarskiej Poręby.
Koszty obozów letnich i zimowych pokrywane są przez uczestników (jako Klub staramy się o częściowe dofinansowania).
Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu – poniedziałek, środa oraz czwartek. Dla zawodników zaawansowanych przeznaczona jest pierwsza część treningu (godz. 16:00-18:00). Druga część (od godz. 18:00) jest dla zawodników początkujących. Taki system pracy pozwala trenerom dopasować rodzaj treningu i zadań do poziomu zaawansowania zawodników, przez co trening staje się bardziej efektywny. Na każdy trening, który składa się z trzech części trzeba przeznaczyć około dwóch godzin. Pierwsza część to rozgrzewka (około 30 minut), po której przechodzimy do części zasadniczej – pracy z bronią (około 60 minut). Ostatnia część to podsumowanie treningu z prowadzącym oraz zaplanowanie następnych działań.
Zawodnicy, którzy od stycznia kolejnego roku kalendarzowego osiągają rocznikowo wiek 14 lat (wchodzą w kategorię wiekową MŁODZIKA), od września (roku w którym mają jeszcze rocznikowo 13 lat) i starsi trenują minimum dwa razy w tygodniu. Natomiast młodsi (10-12 lat) uczestniczą w jednym treningu tygodniowo.
Podczas szkolenia sportowego nie brakuje licznych wyjazdów na zawody, które pozwalają zawodnikom sprawdzić się stając do rywalizacji ze strzelcami z całej Polski. Głównymi imprezami w ciągu roku są: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (dla juniorów młodszych), Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Najlepsi zawodnicy mają szansę wziąć udział także w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn.
O kosztach udziału zawodników w zawodach informujemy rodziców z wyprzedzeniem, by uzyskać akceptację/zgodę na wyjazd zawodnika i pokrycie przez rodziców kosztów takiego wyjazdu.
W praktyce jest tak, że najlepsi zawodnicy mogą liczyć na pokrycie prawie wszystkich kosztów związanych z wyjazdem, natomiast zawodnicy młodsi lub prezentujący niższy poziom sportowy są finansowani przez rodziców.
Sekcja Młodzieżowa naszego klubu zajmuje się strzelaniami pistoletowymi. Broń, z której strzelają zawodnicy to modele najwyższej klasy. Takie same używane są przez najlepszych zawodników na świecie.
Używamy produkcji takich firm jak Feinwerkbau, Pardini czy Hammerli, a także znakomitych pistoletów rosyjskich.
Pistolety pneumatyczne: Feinwerkbau: FWB C20, FWB C25, FWB P34, FWB P8-X, FWB P11; Matchguns: MGH-1, Pardini Kid
Pistolety sportowe: Pardini: SP, SP NEW i SP RF; Hammerli 280; Iż-35, MCM Margolin.
Pistolety dowolne: TOZ-35, TOZ-35M, Hammerli FP10.
Opłatę za udział zawodnika w treningach sekcji młodzieżowej stanowi składka członkowska. Daje ona zawodnikowi możliwość uczestnictwa w treningach organizowanych dla sekcji młodzieżowej – 1 lub 2 razy w tygodniu (4 lub 8 treningów w miesiącu).
Wysokość składki uzależniona jest od wieku zawodnika.
W przypadku dołączenia do grupy w trakcie miesiąca, składka za ten miesiąc obliczana jest indywidualnie z uwzględnieniem pozostałych treningów w danym miesiącu.
Składka obniżana jest wraz z podnoszonym poziomem sportowym zawodnika, według zasady:
1) zawodnicy posiadający aktualną III klasę sportową (którzy na zawodach uzyskali wynik odpowiadający normie na III klasę sportową) – 150 zł/miesiąc
2) zawodnicy posiadający aktualną II klasę sportową (którzy na zawodach uzyskali wynik odpowiadający normie na II klasę sportową) – 100 zł/miesiąc
3) zawodnicy posiadający aktualną I klasę sportową (którzy na zawodach uzyskali wynik odpowiadający normie na I klasę sportową) lub medaliści Mistrzostw Polski – 50 zł/miesiąc
4) zawodnicy posiadający aktualną klasę MISTRZOWSKĄ – zwolnieni z konieczności opłacania składki członkowskiej.
Wykaz norm na klasy sportowe dostępny jest tutaj: https://www.pzss.org.pl/szkolenie/normy-klasy
Zniżka obowiązuje od kolejnego roku po zdobyciu klasy (od kolejnej umowy).
Warunkiem naliczenia zniżki jest udział zawodnika w imprezie głównej dla jego kategorii wiekowej, tj.: młodzik – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, junior młodszy – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, junior – Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowiec – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Składki prosimy uiszczać na konto Sekcji Młodzieżowej (tytułem: Imię i nazwisko, miesiąc, rok) najpóźniej do 10. dnia każdego miesiąca.
Numer konta bankowego: nr: 33 1610 1133 2003 0077 9355 0002